1. pl
  2. de
  3. ru
  4. en

KOTWY KULOWE

SYSTEM PODNOSZENIA ZA POMOCĄ KOTEW KULOWYCH

zestaw haków kulowych

ZAWIESIE -UCHWYT TRANSPORTOWY 

PÓŁKULA  MONTAŻOWA

guma do kotew kulowych
guma dla kotew kulowych 1,0 -1,3T
System składający się z zabetonowanej kotwy kulowej, półkuli montażowej wykonanej z tworzywa sztucznego lub stalowej z magnesem oraz uchwytu transportowego umożliwia bezpieczne i szybkie podnoszenie elementów budowlanych. Poziom przenoszonych obciążeń wynosi od 1,3 do 20,0 ton. Podnoszenie i transport betonowych elementów polega na zaczepieniu specjalnym uchwytem za wbetonowane w elemencie kotwy kulowe. Półkule montażowe są oczywiście po rozszalowaniu usuwane. Powstałe w ten sposób wgłębienie pozwala na pewne mocowanie uchwytu z kotwą kulową i podniesienie elementu prefabrykowanego. Półkule montażowe i uchwyty transportowe mogą być wielokrotnie stosowane. Kotwy oraz uchwyty transportowe mają specjalne oznakowania żeby uniemożliwić ewentualne pomyłki podczas konieczności transportu. Niedopuszczalne jest użycie elementów systemu, które nie są dopasowane do siebie. Tym systemem transportu można podnosić ściany, słupy, belki, płyty i rury.
oznaczenia kolorami brył wydrążających
hak kulowy
Forma wydrążająca z magnesem

PÓŁKULA  MAGNETYCZNA 

Półkula ze stali jest toczona z litego materiału i
tworzy jednorodny element z magnesem o wysokiej wydajności.
Powierzchnia styku jest szlifowana a rdzeń magnetyczny jest chroniony przed korozją  i uszkodzeniami. Do montażu kotwy kulowej i półkuli używamy przeznaczone do tego uszczelki z gumy.

PÓŁKULA  MONTAŻOWA  Z NAKRĘTKĄ  MOTYLKOWĄ

Bryła wydrążająca z nakrętką motylkową

+48 511  600 321

marcello771@o2.pl

+48 511  600 321

marcello771@o2.pl

magnetyczna półkula wydrążająca
Kotwy kulowe występują w wersji nieocynkowanej lub ocynkowanej. 
Te w wersji czarnej czasem lekko pokryte są rdzą a zależne to jest od partii towaru. Kotwy przeważnie ocynkowane  są ogniowo co zapewnia doskonałe zabezpieczenie na lata. Ocynk ogniowy jest znacznie bardziej trwały od tańszego i słabszego jakościowo ocynkowania metodą galwaniczną.